دریافت{دانلود تحقیق در مورد عزت نفس و اهمیت آن docx}

دریافت /دانلود تحقیق در مورد عزت نفس و اهمیت آن docx/ سی آر|دریافت|42095328|crd1620630|دانلود تحقیق عزت نفس,تحقیق عزت نفس doc,تحقیق کامل عزت نفس,تحقیق درباره عزت نفس,تحقیق عزت نفس با فرمت ورد,تحقیق درمورد عزت نفس چیست,تحقیق دانش آموزی درباره عزت نفس,تحقیق دانشجویی درباره عزت نفس
هم اکنون فایل با موضوع دانلود تحقیق در مورد عزت نفس و اهمیت آن docx آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این تحقیق بررسی عزت نفس و اهمیت آن با فرمت docx در قالب 39 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات39حجم50/391 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق بررسی عزت نفس و اهمیت آن با فرمت docx در قالب 39 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

فهرست مطالب

2-2-عزت نفس

2-2-1-مفهوم عزت نفس

2-2-2-عزت نفس چیست؟

2-2-3-اهمیت عزت نفس

2-2-4-ابعاد عزت نفس

2-2-5-سطوح عزت نفس

2-2-6-شكل گیری مفهوم خود و عزت نفس به مثابه صفات عزت نفسی

2-2-7-از عزت نفس » بالا یا پایین«چه استنباطی می‌شود؟

2-2-8-دیدگاه متقدمان روانشناسی درباره عزت نفس

2-2-9-روی آوردهای نظری دربارة عزت نفس

2-2-10-رابطه خود آرمانی ، خودپنداشت و حرمت‌خود

2-2-11روش‌های تغییر پذیری عزت نفس و پاره‌ای پژوهشها در مورد آن

منابع

اغلب ما تصویری از عزت نفس پایین داریم، اما باید توجه داشت این تشخیص همیشه آسان نیست. سه شکل مختلف از عزت نفس پایین را در زیر بررسی می کنیم. فریبنده : فرد خوشحال و موافق رفتار می‌کند اما به راستی از شکست می­هراسد. او در هراسی دایمی نسبت به آشکار شدن هویت واقعی خود به سر می­برد، این فرد جهت حفظ نقاب عزت نفس مثبت، نیاز به کامیابی­های مکرر دارد که این امور خود منجر به مشکلاتی چون کمال­گرایی، تعلل در امور، رقابت و فرسودگی می‌شود.

عصیانگری: رفتار فرد به گونه­ای است که گویی مصلحت اندیش دیگران بوده و در همه موارد صاحب نظر می‌باشد. این افراد همانند افراد مهم و قدرتمند عمل می‌کنند. همواره از این مسأله که دیگران، « به اندازه کافی خوب نیستند» احساس خشم و عصبانیت می‌کنند. دایماً وانمود می‌کند قضاوت و انتقاد دیگران سبب آزارش نمی‌شود. در نهایت این حالات به مشکلاتی نظیر سرزنش بیش‌از حد دیگران، قانون شکنی یا مخالفت‌جویی می‌انجامد.

بازنده: فرد احساس بی‌فایدگی دارد و قادر به مواجهه با جهان نمی‌باشد. او در انتظار رسیدن یک ناجی یا فریادرس به سر می‌برد. وی برای مقابله با ترس ناشی از قبول مسئولیت تعیین زندگی خود، در دلسوزی برای خویش یا بی‌تفاوتی بسر می‌برد و جهت راهنمایی، پیوسته چشم به دیگران دوخته است. این دیدگاه به مسایلی نظیر کمبود مهارت‌های ابراز وجود، کم آموزی، اتکای بیش از حد به دیگران و ... منجر می‌شود. (مصباح ، 1381).


"

مطالب دیگر:
تحقیق قاعده تحذير نقش هشدار دهنده در رفع مسئوليت كيفريتحقیق قتل در فراشتحقیق قتل عمد شبه عمد و خطاي محضتحقیق قسامه تعدد افراد یا تكرار قسمتحقیق قصاص حق انحلالى يا مجموعىتحقیق قواعد حقوق جزا در قوانين دوره عثماني و تأثير دين بر آنهاتحقیق کلاهبرداری رایانه ای جرایم سایبریتحقیق کيفيت تحقيقات در دادسراتحقیق گزارشي درباره مطالعه در زمينه حقوق بشر در مراجع كيفري فرانسه و سويسکار تحقیقی پیرامون مجازاتتحقیق مجازات کلاهبرداري اينترنتيتحقیق محدوده حقوق جزا درمكان و تحولات نوين در قانون جزاي عموميتحقیق مسئوليت جزائي اطفال و مجانين در قانون راجع به مجازات اسلاميتحقیق مسئوليت كيفري در قلمرو جرائم مطبوعاتيتحقیق مسئوليت كيفري ناشي از عمليات ورزشيتحقیق موقعيت تفكردر سيرعمل مجرمانهتحقیق اثر انتقالي پژوهش در احكام كيفريتحقیق ميقات جحفهتحقیق نقشه ‌برداري جرم در حقوقتحقیق نهاد اعلام اشتباه در حقوق کيفریتحقیق در مورد نواقض زندانهاتحقیق وجدان فقهى و راههاى انضباط بخشى به آن در استنباطتحقیق تبیین جایگاه جرم قتل عمدی در حقوق و فقهتحقیق جرم سياسي جرمي عليه طرز اداره حكومتتحقیق در مورد حالت خطرناك