دریافت{تحقیق كارشناسي ارشد رشته زبان و ادبیات عرب}

دریافت /تحقیق كارشناسي ارشد رشته زبان و ادبیات عرب/ سی آر|دریافت|39009328|crd1620630|دانلود تحقیق,تحقیق زبان عربی,دانلود پروژه,دانلود پایان نامه زبان عربی,تحقیق رشته زبان و ادبیات عرب,تحقیق پیرامون رشته زبان و ادبیات عرب,دانلود تحقیق رشته زبان و ادبیات عرب,پایان نامه رشته زبان و ادبیات عرب,پایان نامه پیرامون رشته زبان و ادبیا
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق كارشناسي ارشد رشته زبان و ادبیات عرب آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

قسمتی از متن:
قرآن کریم به زبان عربی مبین نازل شد، تا اینکه معجزه آشکار برای جهانیان باشد، بر قومی که خود قدر بزرگی بر بیان داشتند و در میان لهجه های مختلف، لهجه قریش جایگاه برتری گردید و قرآن از میان آن همه لهجه ها، از الفاظی نشأت گرفت که دارای آهنگی زیبا، گوشنواز و دلنشین است. لذا در این خلاصه پی آنیم که "مسأله ترادف" را که منشأ بحث و جدل و تحقیق علماء، لغت شناسان، ادیبان، و محققان از دیرباز تا کنون بوده است بررسی نمائیم.
در این میان لغت شناسان به دو دسته تقسیم شده اند :
1- موافقین : و این عده بر این باورند که برای یک معنی انبوهی از کلمات مترادف وجود داشته که باعث غنی و وسعت زبان گردیده، و علت آن را علل و اسبابی می دانند که به نوعی باعث ایجاز این زبان گردیده است. و کثرت مترادفات را باعث آهنگین نمودن نثر عربی دانسته اند.
2- دسته دیگر مخالفین وجود ترادف که صرف نظر از طبیعت و سرشت لغت، بر این باورند که هیچ دو کلمه ای در زبان عربی نمی توان یافت که از نظر معنی کاملاً یکسان باشد چون آن را حکیمانه نمی دانند، بلکه به دنبال فروق دقیق و عمیق میان ارتباط کلمات هستند.
در عصر حاضر یکی از موضوعات شعله ور فرهنگستان قاهره و مجامع علمی ادبی گردیده است.
این مختصر ره توشه در جستجوی یافتن پاسخی برای این مسئله است و می کوشد با بررسی زوایای مختلف موضوع برخی از آثار دانشمندان لغت شناس را در این زمینه مطرح کرده و مورد نقد و بررسی قرار دهد تا ان شاءالله و به تحلیل و قضاوت نهایی دست یابد.

فهرست:
فصل اول : شناخت ترادف 8
فصل دوم: علل به وجودآمدن لغات مترادف
فصل سوم : نظرات لغت شناسان درباره ترادف
فصل چهارم : پیرامون ترادف در قرآن
فصل پنجم : تحلیل ها و قضاوتهای نهاییمطالب دیگر:
📚تحقیق پيغام هاي ابوسفيان و سران مشرك حجاز📚تحقیق آقامحمدخان و قوم تركمن📚تحقیق تأثیر مغولان بر هنر📚تحقیق تاریخ فرهنگ و باورهای دین کهن ایرانیان📚تحقیق هجوم‌ غرب به‌ احكام‌ شرع‌ اسلام‌📚تحقیق ازآغاز تا پایان دیکتاتوری صدام📚تحقیق بررسی جایگاه استان کرمانشاه در ایران📚تحقیق بررسی مختصر علل عقب ماندگی تمدن اسلامی ایران در دوره قاجار و پهلوی📚تحقیق بقاياي موفق‌ ترين تمدن‌ ها در شهر بابيلوس📚تحقیق بلقیس، جغرافیای گمشده سرزمین من📚تحقیق بمباران اتمی هیروشیما📚تحقیق پيدايش نهضت جنگل📚تحقیق بحران‌هاي سياسي و اجتماعي در تاريخ معاصر ايران📚تحقیق باستان شناسی صخره نگاره های جنوب کوهستانی استان قزوین📚تحقیق بازگشت امام خمینی به میهن و آغاز دهه فجر انقلاب📚تحقیق تاريخ تشكيلات مالي عباسيان📚تحقیق زندگی نامه آیت لله بهبهانی📚تحقیق زندگی نامه آيت‌ الله سيدحسن مدرس📚تحقیق ايران و قدرت هاي بزرگ در آستانه جنگ جهاني اول📚تحقیق تاريخ اندلس📚تحقیق بررسی ایل شاهسوند📚تحقیق تاريخ حرم مطهر امام رضا (ع)📚پاورپوینت راهنماي استفاده از توتال استيشن لايكا 407📚تحقیق انقلاب مشروطه و مقوله آزادی در ایران📚تحقیق آيين زرتشتي در ايران