دریافت{مبانی نظری و پیشینه تحقیق مشارکت در تصمیم گیری}

دریافت /مبانی نظری و پیشینه تحقیق مشارکت در تصمیم گیری/ سی آر|دریافت|31010730|crd1620630|مبانی نظری وپیشینه تحقیق مشارکت وشرکت کردن در تصمیم گیری ,پیشینه تحقیق مشارکت وشرکت کردن در تصمیم گیری ,مبانی نظری مشارکت وشرکت کردن در تصمیم گیری,مبانی نظری,پیشینه تحقیق, مشارکت وشرکت کردن در تصمیم گیری
هم اکنون فایل با موضوع مبانی نظری و پیشینه تحقیق مشارکت در تصمیم گیری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری وپیشینه تحقیق مشارکت وشرکت کردن در تصمیم گیری
دارای 33 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

مبانی نظری مشارکت در تصمیم گیری
تعریف مشارکت

مشارکت درگیر شدن ذهنی و عاطفی کارکنان در موقعیت های گروهی است که آنان را بر می انگیزاند تا به هدف های گروه یاری رسانند و برای رسیدن به آن ها احساس مسئولیت کنند. در این تعریف سه اندیشه مهم جای دارد: درگیر شدن، یاری دادن و احساس مسئولیت کردن(ایمانی، 1390).

الف- درگیر شدن ذهنی و عاطفی: پیش و بیش از هر چیز مشارکت به معنی درگیر شدن ذهنی و عاطفی است، و نه تنها فعالیت و تلاش عضلانی. منظور از درگیر شدن یک حالت روانشناختی است و نه یک وضعیت جسمانی. شخصی که مشارکت می کند به جای آن که به حالت «کار – درگیر» درآید، به وضعیت «خود – درگیر» دست پیدا می کند.

ب- برانگیختن برای یاری دادن: دومین پندار در مشارکت آن است که مشارکت کارکنان را به یاری دادن بر می انگیزاند، کارکنان اختیار پیدا می کنند تا سرچشمه های ابتکار و آفرینندگی خود را، همچنان که در نظریه پیش بینی می شود، به سوی هدف های سازمان بازگشایند. در چنین وضعی مشارکت از «موافقت» تفاوت پیدا می کند. مشارکت پدیده ای بیش از جلب موافقت درباره چیزی است که از پیش درباره آن تصمیم گیری شده است. بزرگترین ارزش آن دست یابی به خلاقیت و قدرت آفرینندگی همه کارکنان است.

ج – پذیرش مسئولیت: مشارکت، سرانجام کارکنان را بر می انگیزاند تا در فعالیت های گروه خود به پذیرفتن مسئولیت سوق داده شوند. این یک فرا گرد اجتماعی است که از راه آن افراد در سازمان به حالت «خود – درگیری» می رسند و می خواهند که سازمان در کارش کامیاب شود. هنگامی که آنان درباره سازمان خود سخن می گویند، از واژه «ما» و نه «آنان» استفاده می کنند. هنگامی که یک دشواری در کار می بینند می گویند این دشواری «ما» است و نه «آنان» (بهنام مرشدی، 1392).

با توجه به تعاریف فوق از مشارکت می توان گفت که: مشارکت عبارت است از درگیری ذهنی و عاطفی داوطلبانه یک شخص در موقعیت های گروهی مربوط به خود و سازمان خود که باعث ایجاد انگیزه در فرد جهت دست یابی به هدف های گروهی شده و باعث می شود که فرد در مسئولیت کار شریک شود.

2-2-2- مشارکت از دیدگاه اسلام
مشاركت و مشورت، نظرجوئي و رايزني در فرهنگ غني اسلامي و تاريخ كهن ايراني جايگاهي بس بالا و رفيع دارد و به مدد بكارگيري اين شيوه در مديريت و تصميم گيري است كه مي توان به طريق صواب در انجام امور دست يافت و از ميان راه هاي مختلف راه درست تر را برگزيد و با ياري جستن از مشاركت و مشورت است كه مخاطرات تصميم گيري كاهش يافته، ضمانت اجرايي تصميمات افزايش يافته، دامنه بصيرت و آگاهي مشورت كننده گسترده تر شده و روحيه كاري تقويت مي گردد. علاوه براين با مشاركت دادن افراد در امور، بهتر مي توان تفكر و شخصيت آنها را رشد داد. از اين رو بررسي و مطالعه آيات و بيان ائمه معصومين عليهم السلام (قول، رفتار و تقرير) به روشني بيانگر نگرش مثبت اسلام به مشاركت مي باشد (اختري، 1374).

علما استدلال كرده اند كه پيامبر خدا با آنكه از طريق وحي مستقيماً از خداوند دستور مي گرفت، اجراي شوري را واجب نمود. بنابراين، پيروان آن حضرت ناگزيرند شوري را اجرا كنند، زيرا جايگزيني براي آن ندارند (در حالي كه پيامبر داشت). از سير تاريخ اسلام كاملاً روشن است كه چگونه تصميم هاي مهم بوسيله شورا گرفته مي شد.


مطالب دیگر:
📌تحقیق ادیان قدیم در عربستان📌تحقیق اثرات حمله اعراب به ایران📌تحقیق 16 سال حکومت استبدادی رضاخان📌تحقیق نگرشی بر نیروگاه و توربین های گازی📌مقاله پیش‌بینی پیشرفت نانوتكنولوژی با كمك شاخصهای علم و فناوری📌گزارش کارآموزی سازمان تامین اجتماعی📌ترجمه:مفاهیم درآمد و ارزیابی دارائی ها :زمینه تئوریکی برای حسابداری قیمت بازارو اساس📌گزارش کارآموزی حسابداری برق مشهد📌گزارش کارآموزی : حسابداری برق مشهد📌تاثیرات وضو و نماز بر روی چاكراها - برای درس تفسیر موضوعی قرآن📌ازدواج موقت📌پاورپوینت: ”مقدمه ای بر روش تحقیق در علوم انسانی “📌جزوه حقوق مدنی 4 -پاورپوینت📌حسابداری مدیریت BSC (روش ارزیابی متوازن )-پاورپوینت📌جزوه كمک آموزشی حسابداری عمومی تکمیلی📌پروژه پیاده سازی VLSI یك شبكه عصبی آنالوگ مناسب برای الگوریتم های ژنتیك📌تحقیق پستهای فشار قوی و فلسفه وجودی آنها📌تحقیق آشنایی با پست 63 كیلو ولتی كمال آباد كرج📌تحقیق پستهای فشار قوی📌تحقیق پریز برق، نیرو رسانی و كلیدها و فیوزها📌رابطه حسابداری و فرهنگ📌پروژه آزمایشگاه مدار منطقی، شناخت كاربردی Iptable📌تحقیق سیستمهای تلویزیون📌تحقیق پایداری گذرا در سیستم های عملی قدرت ایران📌تحقیق ترسیم نقشه های سیم پیچی موتور